Naar de inhoud

St. Barbara Salvatoris

Kompel

  • Drooggehopt

St. Barbara Salvatoris is een blond bier in Belgische stijl van brouwerij Kompel, met een alcoholpercentage van 7,5%. De naam verwijst naar de beschermheilige… Lees meer

Merk
Kompel
Bierstijl
Blond
Inhoud
33 cl
Alcohol
7,5%
Verpakking
Fles

St. Barbara Salvatoris is een blond bier in Belgische stijl van brouwerij Kompel, met een alcoholpercentage van 7,5%. De naam verwijst naar de beschermheilige van de mijnwerkers.

Het bier is gebrouwen op basis van gerstemout en gedryhopt. Daarmee is het een subtiele knipoog naar hedendaagse trends, zonder dat de authentieke Belgische blond-stijl uit het oog wordt verloren. Zo is het een blond met een modern tintje voor de avontuurlijke bierdrinker. Bevat gerst.

Kleur

Goudkleurig met een lichte troebelheid.

Aroma

Complex aroma met zoete mouttonen en een hint van kruiden. De dry-hop voegt een subtiel, fris hoparoma toe.

Smaak

De gerstemout zorgt voor een vol en rijk palet met licht zoetige tonen. Een aangename, frisse hoptoets frist het geheel op zonder te overheersen. De bitterheid blijft bescheiden en licht, en de licht zoete afronding brengt het smaakprofiel in balans.

Mondgevoel

Soepel en vol, met een parelend koolzuur dat voor een lichte sprankeling zorgt. Voelt nooit te zwaar aan.

Past bij licht gekruide kip en milde kazen.

St. Barbara Salvatoris is opgebouwd rond gerstemout, die de basis van het bier vormt. Daarnaast past Kompel de dry-hoptechniek toe. Welke hopsoorten daarbij worden gebruikt, is niet gespecificeerd.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Ontvang het laatste nieuws en aanbiedingen van ons team.

Door je in te schrijven ga je akkoord met ons privacybeleid.