Glenfiddich giftpack
Glenfiddich
Glenfiddich
De Glenfiddich 15 jaar oude malt whisky is een voorbeeld van Schots vakmanschap, met een alcoholpercentage van 40%. Wat deze whisky onderscheidt, is zijn… Lees meer
De Glenfiddich 15 jaar oude malt whisky is een voorbeeld van Schots vakmanschap, met een alcoholpercentage van 40%. Wat deze whisky onderscheidt, is zijn rijping in drie verschillende soorten eikenhouten vaten, die vervolgens samenkomen in een bijzondere Solera-afwerking.
Door het Solera-systeem overheerst geen enkele jaargang, waardoor deze whisky een karakter heeft dat evolueert en uitnodigt tot ontdekken. Hij spreekt een breed publiek aan: liefhebbers die met malt whisky willen beginnen zonder meteen overweldigd te worden, voelen zich er net zo goed bij thuis als doorgewinterde whiskydrinkers.
De aroma's zijn fruitig, met een opvallend amandelachtig randje. In de mond opent de whisky met een frisse fruitigheid, waarin geroosterde amandelen duidelijk aanwezig zijn. Daarna ontvouwt zich een evenwichtige mix van zoetheid en zachte houttonen die nooit te dominant worden. De vaten laten zich proeven: subtiele, hartige accenten van het voormalige sherryvat, zachte zoetheid met hints van vanille en karamel van het ex-bourbonvat en een frisse, levendige houttoon van het nieuwe Amerikaanse eiken. De body is prettig zonder te zwaar aan te voelen. De afdronk is opvallend lang en warm, met een subtiel houtaccent dat terugwijst naar de zorgvuldige vatrijping.
Puur geserveerd komt deze whisky het beste tot zijn recht. Een paar ijsblokjes, on the rocks, laten de frisse noten en de amandelnuance extra goed uitkomen. Experimenteer je graag met whisky in cocktails, dan is deze Glenfiddich een goede basis die smaakdimensies toevoegt zonder te overheersen.
De whisky rijpt in drie soorten eikenhouten vaten: Spaans eikenhout waarin eerder sherry heeft gerijpt, Amerikaans eiken dat voorheen voor bourbon werd gebruikt en nieuw Amerikaans eikenhout. Daarna volgt een Solera-afwerking die deze invloeden samenbrengt. Het Solera-vat is gemaakt van Oregon Pine en heeft een inhoud van 38.000 liter. In tegenstelling tot afgesloten vaten blijft het voortdurend halfvol, waardoor whisky's uit verschillende jaren continu met elkaar worden gemengd.

Ontvang het laatste nieuws en aanbiedingen van ons team.
€ 49,00
€ 48,99
€ 104,75
€ 3,60
Statiegeld op flessen € 0,10
€ 8,99
€ 42,50
€ 51,99/ 1 fles
2 direct leverbaar
Tijdelijk uitverkocht
Tijdelijk uitverkocht
€ 75,95
€ 47,99
€ 34,99
€ 43,99
€ 93,95
€ 52,85
€ 52,00
€ 50,80
€ 57,40
€ 57,40
€ 89,99
€ 79,95
€ 19,99
€ 37,50