Naar de inhoud

30 Years Old 2025

Springbank

  • Single malt
  • 30 jaar
  • Gelimiteerde editie

Deze 30 jaar oude Springbank komt uit Campbeltown, een Schotse regio met een rijke whiskytraditie die ooit een bruisend centrum voor whisky was. De whisky… Lees meer

Soort
Whisky
Leeftijd
30 jaar
Inhoud
70 cl
Alcohol
46%
Verpakking
Fles
Kenmerken
Gelimiteerde editie

Deze 30 jaar oude Springbank komt uit Campbeltown, een Schotse regio met een rijke whiskytraditie die ooit een bruisend centrum voor whisky was. De whisky rijpte op een mix van ex-Bourbon- en Sherry Butt-vaten en werd op 24 november 2025 gebotteld op 46% in een fles van 70cl.

De fles draagt flescode 25/221 en komt uit een zeer gelimiteerde oplage. Daardoor is deze Springbank niet alleen een whisky om te drinken, maar ook een waardevolle toevoeging aan de collectie van verzamelaars en serieuze whiskyliefhebbers.

Het aroma opent met gedroogd fruit, zachte kruiden en lichte houttonen. In de smaak proef je de zoetheid van rijpe vruchten met een lichte kruidige toets en een aangename warmte van de alcohol. Die is stevig aanwezig zonder te overweldigen. De vaten zorgen voor een balans tussen zachte, vanilleachtige tonen en rijke, fruitige accenten van het sherryhout, met diepte, een warme gloed, een soepele ondergrond en subtiele hints van eiken. De body is vol en stevig, maar niet log, met een fijne balans tussen frisheid en rijpheid. De afdronk is lang en prettig intens, met een nasleep van eik en een lichte hint van gedroogde vruchten die langzaam vervagen.

Benader deze whisky met aandacht en geduld: proef hem langzaam, zodat je de nuances van de lange rijping ontdekt.

Editie

Gebotteld op 24/11/25

cask
Ex-bourbon
cask
Sherry

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Ontvang het laatste nieuws en aanbiedingen van ons team.

Door je in te schrijven ga je akkoord met ons privacybeleid.