12 Years Old - Cask Strenght 56.6%
Springbank
Springbank
De Springbank Local Barley 10 jaar 2025 is een karaktervolle whisky van 55,2% die rechtstreeks uit het hart van Campbeltown komt. Wat deze editie bijzonder… Lees meer
De Springbank Local Barley 10 jaar 2025 is een karaktervolle whisky van 55,2% die rechtstreeks uit het hart van Campbeltown komt. Wat deze editie bijzonder maakt, is dat de gerst volledig lokaal werd geteeld en in Springbanks eigen vloermouterij werd verwerkt, wat een duidelijke verbinding geeft met de regio waar hij is ontstaan.
Deze uitgave spreekt whiskydrinkers aan die houden van authenticiteit en natuurlijkheid. Doordat het een gelimiteerde editie is, trekt hij ook de aandacht van verzamelaars die op zoek zijn naar een bijzondere uitdrukking van het whiskyerfgoed van Campbeltown.
In de neus ontvouwt zich tropisch fruit, waarbij ananas direct opvalt, met subtiele ziltige accenten die doen denken aan de maritieme sfeer van Campbeltown. Kruiden en zachte vanilletonen uit de vaten komen verfijnd naar voren. In de smaak zet de tropische fruitigheid zich door, met een uitgesproken maar niet overweldigende ananas, afgewisseld met warme specerijen: krachtig en zacht tegelijk. Het mondgevoel is vol en stevig, met een zekere romigheid die het geheel draaglijk maakt ondanks de hoge alcoholsterkte. De 10 jaar rijping zorgt voor een balans tussen jeugdige kracht en rijpe, ontwikkelde smaken, en tussen frisheid en warmte. De lange afdronk blijft hangen met kruidigheid en een lichte zoetheid.
Deze whisky komt het beste tot zijn recht puur, eventueel met een klein scheutje water als je de aroma's verder wilt ontsluiten. Hij is ook een spannende keuze om mee te experimenteren in cocktails op basis van whisky.
Past goed bij een stevige kaasplank of een dessert met noten en gedroogd fruit.
De whisky wordt gemaakt van lokaal geteelde gerst die in de eigen vloermouterij van Springbank met de grootste precisie wordt verwerkt, zodat alle grondstoffen en processen binnen handbereik van de distilleerderij blijven. Na zorgvuldige distillatie rijpt het distillaat minstens tien jaar op een combinatie van bourbon- en sherryvaten.

Ontvang het laatste nieuws en aanbiedingen van ons team.
Tijdelijk uitverkocht
Tijdelijk uitverkocht
€ 75,95
€ 47,99
€ 34,99
€ 43,99
€ 93,95
€ 19,99
€ 52,85
€ 52,00
€ 50,80
€ 57,40
€ 57,40
€ 89,99
Tijdelijk uitverkocht
€ 49,00
€ 48,99
€ 104,75
€ 3,60
Statiegeld op flessen € 0,10
€ 8,99
€ 42,50
Tijdelijk uitverkocht
Tijdelijk uitverkocht
Tijdelijk uitverkocht
Tijdelijk uitverkocht
Tijdelijk uitverkocht
Tijdelijk uitverkocht
Tijdelijk uitverkocht
€ 110,00
€ 1.500,00
€ 1.250,00
€ 85,00
€ 250,00
€ 52,00
€ 89,00
€ 350,00
€ 285,00
€ 360,00
€ 575,00
€ 43,75
€ 250,00/ 1 fles
Tijdelijk uitverkocht